Aktualnie jesteś:
GOFIN podpowiada (strona główna) » Podatek dochodowy
ZASOBY BEZPŁATNE |
Podatek dochodowy - zasoby bezpłatneZwolnienia od podatku - problematyczne zagadnieniaDodatek nr 14 do Przeglądu Podatku Dochodowego nr 18 (618)
W dodatku przedstawiono wybrane przychody osiągane przez podatników PIT i podatników CIT, które mogą korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego, w tym dotyczące m.in. świadczeń na rzecz pracowników, nieruchomości i odszkodowań. Zaprezentowano także najnowsze interpretacje organów podatkowych w zakresie stosowania zwolnień podatkowych.
Prowadzenie PKPiR w praktyceDodatek nr 16 do Biuletynu Informacyjnego dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 13 (1200)
W publikacji omawiamy zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wyjaśniamy m.in., jakie ewidencje prowadzi się razem z podatkową księgą, jakie są zasady ewidencjonowania w PKPiR przychodów i kosztów podatkowych, sporządzania spisu z natury czy ustalania rocznego dochodu/straty. W opracowaniu zawarto ponadto odpowiedzi na pytania podatników, dotyczące m.in. ujmowania zdarzeń w podatkowej księdze.
Podatek dochodowy w orzecznictwieDodatek nr 16 do Przeglądu Podatku Dochodowego nr 20 (620)
W dodatku zaprezentowano najnowsze orzeczenia sądów administracyjnych dotyczące zagadnień z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych. Zawarta w nim tematyka obejmuje m.in. ustalanie przychodów, rozliczanie kosztów uzyskania przychodów oraz wykonywanie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy - zasoby odpłatne Podatek u źródła - zasady ustalania i poboruDodatek nr 6 do Przeglądu Podatku Dochodowego nr 6 (630)
W dodatku zaprezentowano ciekawe zagadnienia z zakresu poboru podatek u źródła w 2025 r. Przykładowo, dowiemy się z niego, czy należność przekazana zagranicznemu kontrahentowi z tytułu nabycia programu komputerowego na własny użytek podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła. Ponadto publikacja zawiera wybrane interpretacje organów podatkowych poruszające tematykę związaną z poborem tego podatku.
Ulgi i preferencje podatkowe w 2025 r.Dodatek nr 9 do Biuletynu Informacyjnego dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 7 (1230)
Podatnicy mogą korzystać z różnego rodzaju preferencji podatkowych, ulg i zwolnień, np. z kasowego PIT, ulgi na złe długi, ulgi B+R oraz IP Box, ulgi symultanicznej, na innowacyjnych pracowników, ulgi dla młodych, ulgi termomodernizacyjnej, rehabilitacyjnej, itd. W niniejszej publikacji prezentujemy wybrane preferencje/ulgi/zwolnienia w podziale na podatek dochodowy oraz VAT.
|
ZASOBY ODPŁATNE |
|
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60